Kredi Finans
18 Yaş Altı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 25 Ağustos 2020
135
0

Birçok banka artık 18 yaşında olmasa bile kişilere kredi imkanı sunmaktadır ve bunu yaparken onların ailesinden onay aldıktan sonra işlemleri yürütmektedir. Ebeveynlerin kontrolünde bu işlemi yürüten 18 yaş altına kredi veren bankalar bu açıdan yaş fark etmeksizin insanların ihtiyaçlarını düşünerek onlara kredi imkanı sunmaktan geri kalmamıştır. Bu açıdan bakıldığında oldukça önemli olan bu kredi konusu reşit olmayan kişilere de imkan dahilinde sunulduğu için onlar harcamalarını kredi desteği kontrolünde sağlayabilmektedir.

18 yaşında olanlar için herhangi bir sorun teşkil etmeyen kredi durumu bazı şartlarda reşit olmayanlar için problemlere yol açabilmektedir. Bu açıdan önemli bir detay burada yaş konusu olmakla beraber kişilerin yaşları uymadığı takdirde bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Ancak bu konuda da birtakım seçenekler mevcut olmakla beraber gençlerin bu konuda birkaç fırsattan yararlanması söz konusu olmuştur.

18 Yaş Altı Kredi Veren Bankalar

18 yaş altına kredi veren bankalar kendilerinin sunmuş olduğu bazı ihtimallerin gerçekleşmesi dahilinde bunu karşı tarafa vermektedir. Yaşını doldurmamış olan kişilere kredi vermekten uzak duran bankalar olsa da bu konuda bazı şartları ortaya koyan bankalar da yer almaktadır. Eğer şartlar uygun görülürse bankanın kişiye kredi vermesi söz konusu olacaktır. Bu açıdan bakıldığında önemli bir detay olan bankanın kredi vermesi durumu kişilerin mali açıdan rahatlamasını sağlasa da küçükler için riskli olabileceği için bazı ihtimallerin düşünülmesi gerekmektedir.  Bu açıdan kişilerin ailesinin onayı alınmadan verilen krediler bazı şartların da uymadığı takdirde kendilerine takdim edilmemektedir. Bu açıdan hem bankanın hem de 18 yaşını doldurmamış olan kişinin menfaatleri gözetilmiştir.

  1. Ziraat bankası
  2. Akbank
  3. Halk bank
  4. Odeabank
  5. Finansbank
  6. Garanti bankası
  7. Yapı kredi bankası

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ