Kredi Finans
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 25 Ağustos 2020
387
0

Genel olarak ülkemizde kredi kartı çok fazla kullanmakta olup bu konuda kredi kartını en fazla kullanan ülkeler arasında en üst sıralarda yer aldığımızı söylemek mümkündür. Yapılan alışverişlerde ve ödeme planlarında gösterilen bilinçsiz tutum bazen insanların başına maddi açıdan sıkıntılar açsa da kredi kartları kullanarak ödeme gerçekleştirmek birçok zaman daha kullanışlı olmaktadır.

O an ödeme imkanına sahip olmayan kişiler maddi imkanlarının el vermediği zamanlar kredi kartlarından faydalanıp ödemeyi daha uygun bir zamana erteleyebilirler. Ya da taksit seçeneği sayesinde belirli bir süre zarfında o ödemenin gerçekleşmesi kişilerin mali açıdan rahatlaması açısından oldukça önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bloke teminatlı kredi  kartı veren bankalar da birçok kişinin araştırma konuları arasında yer alıp aslında bu bloke teminatlı kredi kartı konusu bazı kişilerin tam hakim olmadığı bir konudur.

Normal kredi kartlarıyla arasında herhangi bir ayrım bulunmayan bloke teminatlı kredi kartı aslında diğerinden büyük değişikliklere sahip değildir. Ancak bunun başvuru esnasında bazı ayrımların yer aldığını söylemek mümkündür ve bu şekilde de bankalar bir bloke meydana getirmektedir. Bu da kredi kartı tesisinden evvel ortaya çıkarılmış olup mevduat hesabınızın var olması dahilinde bu blokenin gerçekleştirilmesi mümkün olabilmektedir.

Bu anlamda yine söz konusu riskler dahilinde böyle bir önlem alınması ve borçların ödenmemesi takdirinde bu tarz bir tedbire başvurulması gerçekleşmiştir. Burada banka kendisinin alacağı doğrultusunda bir güven hissetmek ve bu tarz bir teminatla alacağının garantisini kontrol altında tutmak istemiştir. İşte bu anlamda müşteri ve banka arasında gerçekleşen hususta bazı bankalar bu tarz bir önlem almayı doğru bulmuştur.

  1. Garanti bankası
  2. Deniz bank
  3. Türkiye ekonomi bankası
  4. Qnb Finansbank

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ