Kredi Finans
Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 25 Ağustos 2020
151
0

Banklar için yasal bir dayanak oluşturularak finansman tahsis ücretini alan dosya masrafı daha önce herhangi bir yasal dayanak olmadan bankalar tarafından sağlanan kredilere ek olarak tahsis edilmektedir. Bu yüzden kredi kullanmaya başlayan kişiler bu alanda da bir ödeme gerçekleştirme durumunda olup ekstra bir borç altına girmektedir.

Kişiler de bu durum karşısında dosya masrafsız kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmaya başlamış ve kredi alacakları zaman bazıları bu bankalara yönelmiştir. Çünkü hem kredi borcu altına girip hem de dosya masrafına tabi tutulmak kişilerin maddi durumunda bazı olumsuz durumların yaşanmasına neden olmaktadır. Masrafsız kredi bu alanda isminden de anlaşılacağı gibi kredi alırken diğer borç yükümlülükleri altına girmekten kişiyi alıkoymaya çalışmaktadır. Bu açıdan bakıldığında bankaların durumlara yaklaşma biçiminin de birbirinden farklı olduğunu unutmamak gerekir çünkü her banka dosya masrafsız kredi imkanı sunmamaktadır.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya masrafsız kredi veren bankalar mevcut olsa da bu bankalar müşterilerinden bazı durumların yerine getirilmesini ya da onların bazı hususlara sahip olmasını istemektedir. Bu açıdan bakıldığında karşılıklı şartların yerine getirildiği takdirde dosya masrafsız kredi de mümkün olacaktır. Bu açıdan kişiler kredi alırken ve o kredileri geri öderken daha rahat bir ödeme planı gerçekleştirecektir.

Böylece hem rahat bir şekilde krediyi alıp hem de ekstra bir borç altına girmeden borçlarını ödeme konusunda farklı bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmayacaktır. Bu yüzden kişilerin bazı durumları değerlendirmesinde ve hangi seçeneklere tabi tutulduğuna dair dikkat etmesinde yarar vardır. Bu duruma bazı kişiler masrafsız kredi de demekte olup kişiler isminden de anlaşılacağı üzere ekstra bir masraf altına girmeden para alma imkanına sahip olmuşlardır.

  1. Cepteteb
  2. Ziraat bankası

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ