Kredi Finans
EV HANIMLARINA GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR
Yazar: - 25 Ağustos 2020
377
0

Birçok ev hanımı ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında araştırmalar yapmış olup dışarıda herhangi bir işte çalışmasalar bile kredi almanın yollarını aramışlardır. Bunu yalnızca kendileri değil eğer ekonomik anlamda zorluk çekiyorlarsa aile üyeleri de isteyebilmiştir. Bu açıdan bakıldığında eğer nakit paraya ihtiyacı olan ve bir ödeme gerçekleştirmek zorunda kalan kadınların krediye ihtiyacı varsa buna çözüm üreten bazı bankalar mevcuttur.

Her banka dışarıda bir işte çalışmayan kadınlara kredi imkanı sunmasa da bu konuda kendilerine yardımcı olan bankalar da bulunmaktadır. Ancak bu durum yine bazı şartların gerçekleşmesi ihtimalinde mümkün olacak ve ev hanımının burada bazı durumları gözetmesi gerekecektir. Bankalar kendilerine geri ödenmesi gereken kredinin durumunu kontrol etmek açısından birtakım imkanları kontrol edebilecektir. Bu açıdan iki tarafın da yararı gözetilerek ortak bir çalışma sonucunda ev hanımları kredi imkanından faydalanabilecektir.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar olduğu gibi kendilerinin gelir belgesini görmeden onlara kredi imkanı sunmayan pek çok banka da bulunmaktadır. Bu açıdan bankaların kendi tercihleri olmakla beraber kişinin maddi durumu ve diğer şartlar bu konuda oldukça etki sahibi olan unsurlar arasındadır. İpotek göstererek bu krediyi almak gerçekleşebileceği gibi kredi sicil notuna göre de kredi imkanı sağlanabilmektedir. Ancak burada da bu notun değeri önemlidir ve şartlar uymadığı takdirde size herhangi bir kredi imkanı sunulması mümkün değildir. Bu açıdan müşteri ve banka arasında görüşme gerçekleşmelidir ve yapılan kontroller sonucunda iki taraf için de uygun olan ödeme yapılmalıdır.

  1. Halkbank
  2. Vakıfbank
  3. İş bankası
  4. Teb türkiye ekonomi bankası
  5. Akbank
  6. Garanti bankası
  7. T.c. ziraat bankası

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ