Kredi Finans
Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Nedir?
Yazar: - 25 Ağustos 2020
150
0

Kredi kartı kullanarak alışverişi gerçekleştirmenin ardından genel olarak mobil uygulama ya da internet bankacılığından faydalanarak kart hareketlerinde görülen durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartı bekleyen provizyon bazı kişilerin hakkında bilgi sahibi olmadığı bir konu olsa da aslında oldukça karşımız çıkan bir husus olarak bilinmektedir. Hesap hareketlerinizi kontrol ettiğiniz takdirde karşınıza çıkabilecek olan bu durum herhangi bir  kartla alışveriş sonrasında pos cihazından ya da internet üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz satın alma işlemlerinden sonra karşınıza çıkacaktır.

 Bu tarz durumlar bazı kişilerin alışverişten sonra karşısına çıktığı için insanlar bunu direkt olarak bankalarını arayıp sormaktadır ya da müşteri hizmetlerinden konuyla alakalı fikir sahibi olmaya çalışmışlardır. Siz işlemlerinizi yaptıktan sonra denetleme işlemi bankanız tarafından gerçekleştirilmekte olup bu alışverişleriniz sonucunda böyle bir hesap ortaya çıkmaktadır.

Kredi Kartı Bekleyen Provizyon

Kredi kartı alış veriş sonrasında meydana gelen bekleyen provizyon durumu  kullanıcıların genel olarak karşısına çıkan bir durum olup alışveriş sonralarında insanların mobil üzerinden dikkatlerinden kaçmamıştır. Kartın çalıntı olup olmadığını denetlemek ve alışverişin sizin tarafınızdan yapıldığından emin olmanız açısından önemli bir konu olmasıyla bilinmektedir. Onaydan geçen birçok bilgiler arasında alışverişinizle alakalı detaylar ve kartla alakalı bazı hususlar da yer almaktadır. Bu tarz bir onaylama süreci hem alışverişinizin güvenliği açısından hem de kartınızın durumu açısından oldukça önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu durumun onaylanması eğer kartınızda herhangi bir risk olayı ya da şüpheyle yaklaşılan bir durum olmadığı takdirde en sonuna kadar kalabilmektedir. Bu açıdan kartınızın güvende olup olmaması önemli bir detay olarak kullanıcının karşısına çıkmaktadır. Çünkü kartın çalıntı olması ya da alıverişinizin sizin tarafından yapılmamış olası bankanın karşılaşabileceği ihtimaller arasındadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ