Kredi Finans
Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma
Yazar: - 25 Ağustos 2020
499
0

Kredi kartlarında yer alan temassız ödeme seçeneği birçok kişi tarafından olumlu bir özellik olarak algılansa da bazı kişiler kredi kartı temassız ödeme kapatma seçeneklerini aktif hale getirmiştir. Bu açıdan bakıldığında kredi kartlarında bulunan bu özelliğin niteliği kişiden kişiye değişmekte olup bazı kişiler bu özelliği daha rahat bulmaktadır. Çünkü alışveriş yaparken kartın şifresini girme zorunluluğu ortadan kalkar ve saniyeler içinde ödeme işlemi halledilmektedir.

Bu da kişilerin daha rahat ve çabuk bir alışveriş süreci yaşamasını kolaylaştırmıştır. Ya da yakın kişiler tarafından, aile bireyleri tarafından ortak kart kullanılıyorsa şifrenin unutulması ihtimalinde kişilerin temassız ödeme seçeneğini kullanarak kolay bir şekilde alışverişlerini tamamlaması mümkün olmuştur. Bu açıdan bakıldığında bazı kişiler özellikten memnun olsa dahi bu özelliğin kapatılmasını isteyen kişiler de vardır.

Temassız Ödeme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Kredi kartlarında yer alan temassız ödeme bazı kişiler tarafından güvenlik tedbiri alma yönüyle kaldırılmıştır. Çünkü  kartların temassız olması kartın farklı bir kişi eline geçtiği zaman rahat bir şekilde alışveriş yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan hırsızlık ve kart karışması, kaybolması gibi durumlarda kartın başkasının eline geçmesi halinde bu tarz durumların yaşanması mümkündür. Kart sahibinin de harcamaları kontrol altına alması ve başkasının bu kart kullanmaması açısından kartta bulunan temasız ödeme seçeneğini kapatması doğru bir hamle olacaktır.

Bu şekilde kişilerin hem daha rahat bir alışveriş dönemi geçirmesi hem de doğru bir strateji uygulaması mümkün olmuştur. Bu yüzden temassız ödeme seçeneğinin kaldırılması için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden bu işlemlerinizi halledebilirsiniz. Kartlarım kısmından gerçekleşen bu işlemler kredi kartı ayaları üzerinden devam etmekte ve ardından temassız ödeme ile alakalı bölüm üzerinde düzenleme yapılmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ