Kredi Finans
Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?
Yazar: - 25 Ağustos 2020
351
0

İnsanlar kullanmış oldukları kredi kartını belli bir dönem artık kullanmak istemeyebilir ve bu durum dahilinde kartlarıyla ödeme yapmamak üzere onları kullanım dışına yöneltebilirler. Ancak daha sonra bu durum karşısında karar değiştirmiş olan ve kullanıma kapatılan kredi kartını açtırmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu yüzden kişiler bu durumla karşı karşıya kaldıklarında bazı araştırmalara yönelerek kredi kartlarını tekrar açtırmanın yollarını denerler.

Bu şekilde kredi kartlarını tekrar açtırmak isteyen kişiler gereken işlemlerin yapılması sonucunda kartlarını tekrar kullanabilir ve ödeme esnasında onlardan faydalanmaya devam edebilirler. Bazı kişiler yalnızca kendi şartları ve öylesine istekleri doğrultusunda değil bir zorunluluk sonucunda da kartlarını kapatabilirler. Bu gibi durumlar arasında kartın başkasının eline geçmesi ve o kişinin bu kartlar alışveriş yapma ihtimali yer almaktadır. Bu açıdan kart hırsızı, kartın kaybolması ve onu başkasının alması gibi durumlarda kartın  bulunana kadar kapatılması mümkün olabilmektedir.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı

Kartın yalnızca güvenilmeyen bir kişinin eline geçmesi değil bazen harcamaların kontrol altına alınması hususunda da kapatılması mümkün olmaktadır. Bu açıdan kişiler ödemelerini daha düzenli bir şekilde gerçekleştirmek ya da plansız alışverişin önüne geçmek için bu tarz yollara başvururlar. Özellikle her kartta farklı borçların yer alması ve borçların ayrı kartlara dağılarak belli bir kartta birleşmemiş olması kişilere ödeme konusunda bazı sıkıntılar yaşatabilmektedir.

O yüzden kişiler bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için bazı kartlarını kapattırarak tek kartla ya da eskisine göre daha az kartla ödemelerini gerçekleştirmektedir. Aynı şekilde zamanında borcunuzu ödemediğiniz için de  kartınızın işlem yapması yasaklanmış olabilmektedir. Bu tarz durumlar karşısında müşteri hizmetleriyle olan bağlantıyı gerçekleştirebilir ya da şubelerinizden işlemlerinizin devamını sağlayabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ