Kredi Finans
Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 25 Ağustos 2020
229
0

Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar özellikle maddi durumu iyi olanlar ve geliri yüksek olan kişiler için çok fazla araştırılan bir konu olmuştur. Harcamalarının fazlalığı bakımından yüksel limit içeren kredi kartlarına sahip olmak isteyen kişiler bu anlamda kartlarındaki limiti artırmak istemişlerdir. Çünkü yaptıkları harcamalar fazla olup büyük bir miktar para karşılığında almak istedikleri şeyler için limit sıkıntısı yaşamak istememektedirler.

Bu yüzden kişiler kredi kartlarında yer alan limitleri artırarak daha rahat bir alışveriş süreci geçirip yüksek miktardaki alınacak ürünlere de rahat bir şekilde sahip olmaktadırlar. Bu konuda her banka yüksek limit vermeye çok sıcak bakmasa bile kişilere yüksek limite sahip kredi kartları takdim eden banka kuruluşları da yer almaktadır. Ancak burada kişinin maddi durumuyla beraber girilen borçlar altından ödeme planları oldukça önem arz etmektedir.

Müşterinin gelir durumu, maddi imkanları el verdiği ölçüde bu tarz yüksek limitlere sahip olması ve kredi kartı konusunda sıkıntı yaşamaması mümkündür. Bu konuda banka ve müşteri arasındaki isteklerin karşılanması sonucunda limit yükseltmede bir problem yaşanmayacaktır.

Kişilerin kredi kartı limiti konusunda sıkıntı yaşamaması için bazılarının yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hakkında çeşitli araştırmalar yaptığı görülmektedir. Bu açıdan gelir seviyesi yüksek olan ve maddi durumu normalden daha iyi olan kişilerin kredi kartı limitlerinde yüksek değerler talep etmesi oldukça doğaldır.. Ancak kişilerin ödemeyecekleri ve yeterli görülmeyen gelir seviyesi karşısında kredi kartı limit yükseltme talebi olumsuz cevapla karşı karşıya kalabilecektir. Bu açıdan yüksek harcamaları olan ve maddi anlamda büyük borç altına girme kapasitesine sahip olan kişiler yüksek limitli kredi kartları kullanabilmektedir.

  1. Akbank
  2. Finansbank
  3. İş bankası
  4. Garanti bankası

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ