Kredi Finans
Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 14 Haziran 2021
56
0

KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Kredi kartı, günümüzün olmazsa olmaz ödeme araçları arasında yer almıştır. Öyle ki 2017 yılı Aralık ayında 8 milyon üzerinde işlem adetiyle kredi kartının önemini de anlamış olmuş olursunuz. Peki en basit kredi kartı veren banka hangisidir ve hangi bankanın kredi kartını almak daha avantajlıdır? Sizler için herkese, en kolay kredi kartı veren bankaların araştırmasını yaparak bu sayfamızı hazırladık. Siz de aşağıda yer alan bankaların ilgili linklerine tıklayabilir, başvurunuzu bir biçim doldurarak derhal yapabilir ve kredi kartınızı adresinize kadar alabilirsiniz. İşte sizler için en kolay yoldan, anında onaylanan kredi kartı başvurusu ile ilgili detaylar. Öncelikle şunu belirtelim; öğrenciler, ev hanımları, emekliler, SGK’sız çalışanlamış olur, Kobi’ler, esnaflar da kredi kartı başvurusu yaparak rahat onaylanan kredi kartına haiz olabilir. Siz de aşağıya doğru incelemeye devam edin, başvurunuzu yapın ve kartınız derhal adresinize gönderilsin.

EN RAHAT KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Kredi kartı almak istiyorum, acil kredi kartı lazım diye araştırma yapanlara özel olarak bu sayfamızı yayınladık. Sizde aşağıda yer edinen en hızlı kredi kart veren bankalar listesini inceleyerek derhal online başvurunuzu yapabilir ve kredi kartınızı alabilirsiniz. Öncelikle şunu da belirtelim; Eğer bir bankanın maaş müşterisiyseniz o bankadan kart başvurusu yapmanız daha avantajlı olacaktır. Veya daha önce ürünlerini kullandığınız (kredi, banka kartı vs.) bankadan kredi kartı başvurusu yaparak daha hızlı tasdik sürecine doğal olarak olabilirsiniz. Kredi kartı almak, önceki yıllarda şans işi olarak bakılsa da günümüzde bir çok kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Kredi kartı almadan önce, kredi kartı avantajları, verdiği puanlar, kampanya detayları ve kişiye özel sunulan kredi kartlarını karşılaştırmanız gerekir. Ek olarak yıllık kredi kartı kesinti ücretini de karşılaştırarak, size en uygun ve iyi olan kredi kartına hemen müracaat yapabilirsiniz. Bir çok banka kredi kartı başvurularında İlk olarak kişinin “kredi notunu” değerlendirmektedir. Düşük kredi notuna kredi kartı veren bankalar da aşağıdaki listede bulunmaktadır. Sicili bozuk olanlar kredi kartı almakda zorluk çekerken, düşük kredi puanı olan kişiler bu bankalardan daha kolay yoldan kredi kartı alabilirler.

İşte en rahat kredi kartı veren bankalar 2021:

 

Ziraat Bankası – BankKart
Halkbank – Paraf Kredi Kartı
Vakıfbank – World
İş Bankası – Maximum Kart
garanti BBVA – Bonus
DenizBank- Bonus
TEB – Bonus
İCBC Turkey – Bonus
Akbank – Axes Kredi kartı
Yapı Kredi – World Kart
Yapı Kredi – World

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Kredi Notu

Kredi notu, kredi kartı başvurularının değerlendirilmesindeki en önemli ölçüttür. Ancak kredi başvurularında olduğu kadar yüksek olması da talep edilmez. Bankadan bankaya değişmekle birlikte kredi kartı başvurularında yaklaşık olarak aşağıdaki tabloda olduğu gibi değerlendirme yapılır.

Kredi Notu Aralığı Kredi Kartı Alma İhtimali
1-900 Çok Düşük
901-1200 Gelire Bağlı
1201-1499 Var
1500-1900 Yüksek

Kredi notu “çok düşük” aralığında olanlar teminatlı kredi kartı kullanabilir.

Kredi Kartı Kullanmak Kredi Notunu Yükseltir mi?

Kredi notunu yükseltmenin en hızlı yolu bankalar ile tertipli ve etken olarak çalışılmasıdır. Bunun için en etkili yol ise düşük limitli dahi olsa bir kredi kartı edinerek tertipli olarak kullanmaktır. Öte yandan kredi kartı ödemesinin bir gün dahi geciktirilmesinin kredi notuna geç ödeme olarak yansıyacağı göz önüne alınmalıdır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu aşağıdaki tabloda yer alan faktörlere göre hesaplanır. Tabloda görüldüğü üzere kredi notunun %70’ini kredi ödeme düzeni ve mevcut kredi, kredi kartı borç durumu oluşturur.

Kredi Notunu Oluşturan Faktörler Etki Oranları
Mevcut Kredi, Kredi Kartı Borç Durumu %35
Kredi Ödeme Düzeni %35
Yeni Alınan Kredi %11
Kredi Kullanma Yoğunluğu %10
Diğer Faktörler %9

Kredi Kartı Üzerinden Kredi Kullanılabilir mi?

Bankaların kampanya ve kredi kartı limitlerine göre değişmekle birlikte, 20 bin TL’ye kadar 12 ay taksit imkânı ile kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans yani kredi kullanılabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ