Kredi Finans
Kredi Faiz Oranları
Yazar: - 24 Haziran 2021
46
0

Kredi Faiz Oranları 2021

Kredi Faiz Oranları 2021, vatandaşlar tarafından çokça araştırılıyor. Pandemi sebebiyle bankalar, ihtiyaç, konut ve taşıt kredi faiz oranlarında değişiklik yaptılar. Faiz oranı değişikliği yapan bankalar içerisinde Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank bulunuyor. Kredi faiz oranları 2021 yazımızda, faiz oranlarını açıklıyoruz.

Vakıfbank Taşıt, İhtiyaç, Konut Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank Taşıt, İhtiyaç, Konut Kredi Faiz Oranlarında güncellemeler yapıldı. Vakıfbank kredi faiz oranları güncel olarak aşağıdaki listede yer almaktadır.

İhtiyaç kredisi: %1,51

Taşıt kredisi: %1,50

Konut kredisi: %1,37

Ziraat Bankası Taşıt Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Taşıt Konut Kredisi Faiz Oranları güncellemeler yapıldı. Ziraat Bankası kredi faiz oranları güncel olarak aşağıdaki listede yer almaktadır.

Taşıt kredisi (Kaskolu): %1,54

Taşıt kredisi (Kaskosuz): %1,56

Tüketici kredisi: %1,51

Konut Kredisi: %1,37

Halkbank İhtiyaç Taşıt Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank İhtiyaç Taşıt Konut Kredisi Faiz Oranları güncellemeler yapıldı. Halkbank kredi faiz oranları güncel olarak aşağıdaki listede yer almaktadır.

Taşıt kredileri: %1,54

Konut kredileri: %1,38

İhtiyaç kredileri: %1,58

Konut Kredisi Faiz Oranları 2021

Konut Kredisi Faiz Oranları 2021: Faiz oranlarının yüksek olmasına rağmen ev almak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranlarını araştırıyorlar. Piyasada yer alan sıkışma nedeniyle ev satmak daha zor hale geldi. Elinde nakit bulunanlar, konut fiyatlarında oluşan ciddi indirimler ve fırsatlar ile kredi çekmek için düşük konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Bugün itibariyle, konut kredisi faiz oranları en düşük %1,37 oranıyla Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Bu faiz oranıyla 120.000 TL 120 ay vade konut kredisi kullanıldığında, aylık 2.554 TL taksitle toplamda 308.682 TL ödenecektir.

Diğer bankalarda göz atıldığında ise ikinci sırada, %1,37 faiz oranıyla Vakıfbank konut kredisi veriyor. Üçüncü en düşük kredi faiz oranı ise Halkbank tarafından, %1,38 faiz oranıyla veriliyor. Kredi faiz oranlarında bu düşüşün yaşanmasıyla, konut alımında ciddi artışlar oldu. Ev fiyatlarının düşmesiyle, uygun fiyatlı kredi arayışında artışlar oldu. Kredi faiz oranlarında yapılan düzeltmeler ile bankalardan kredi alım oranının yükselmesi bekleniyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ