Kredi Finans
Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi
Yazar: - 03 Temmuz 2021
40
0

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk Çiftliği Kredisi Devlet Desteği

Tavuk Çiftliği Kredisi Devlet Desteği ile belirli bir sermaye sahibi olmayan vatandaşlar, tavuk çiftliği kurabilirler. Kümes hayvanları yetiştiriciliği için kredi veren Devlet kuruluşlarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

İnek ve koyun yetiştiriciliğine göre daha farklı bir alan olan kanatlı yetiştiriciliği, büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliğine göre daha kısa sürede zengin edebilecek yatırımlardan birisidir. Tavuk çiftliği kurulumu, başlı başına özveri isteyen bir iştir ve ihmale yer verilmez. Yumurta ve beyaz et satarak para kazanmak isteniyorsa, paradan önce bu işin yapılma konusunda ciddiyet önemlidir. Belirli bir sermaye sahibi olmasanız bile, hayvancılık kredisi veren bankalar ile sermaye almanız mümkündür.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi en çok tercih edilen seçenektir. Ziraat, tavuk çiftliği kurmak isteyen müşterilerine yıllık %5 faizle kümes hayvanı çiftliği kredisini vermektedir. Bu kredinin çekilebilmesi için bankaya bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Banka kredi temsilcileri aşağıda yer alan konularda danışmanlık hizmeti vererek, yatırım için kredi alıp almayacağınızı değerlendirir.

 • Kaç tavuk kapasitesine sahip olacağınız,
  Proje detayları,
  Kurulacak çiftlik için sermaye miktarı,
  Talep edilen kredi miktarı,
  Çiftliğin kurulacağı arazinin kime ait olduğu,
  Kaç yıl süre ile kredi talep ediyorsunuz

Yüksek miktarlarda kredi çekilmek isteniyorsa, banka belirli bir miktarda teminat isteyebilir. Ancak, talep sadece organik veya salma tavukçuluk için 20 ila 50 bin lira arasında yer alıyorsa ve kredi notunda sorun yoksa kısa süre içerisinde bankadan kredinizi alabilirsiniz. Ziraat Bankası, deve kuşu için 100, hindi için 5 bin, ördek, kaz bıldırcın ve yumurta tavuğu için bin, etlik ve damızlık piliç için 10 bin hayvan yetiştirme şartı getirmiştir. Bu sayıları altında hayvanı bulunanlara kredi vermemektedir. Örneğin, 8 bin damızlık piliç hayvanınız bulunuyorsa, 2 bin adet daha almanız gerekecektir.

Ziraat Bankası hayvan kredisi ile tavuk çiftliği kurmak oldukça kolaydır. Proje iyi bir şekilde tasarlandığında ve özveri ile çalışıldığında kısa süre içerisinde daha zengin olmak mümkündür. Ülkemizin tavukçuluk konusundaki önemi, vatandaşların tavukçuluğa yönelmesini sağlar.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ