Kredi Finans
Kredi Kartı Limit Arttırma
Yazar: - 11 Temmuz 2021
31
0

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı başvurusu sırasında talep edilen miktar ve gelir düzeyine göre belirlenen limit olan kredi kartı limiti, gelir durumuna, kredi notuna ve ödeme skalasına bağlı olarak onaylanır yada daha düşük bir limit seçeneği belirlenebilir. Bu kişilerin finansal durumlarına göre değişir.

Yapılan harcamalar doğrultusunda kredi kartınızın limiti yetmeyebilir. Bu bağlamda limiti arttırarak harcamalarınızı arttırmak isteyebilirsiniz. Son günlerde teknolojik ürünlerin artan fiyatı, kredi kartlarının limitinin arttırılmasında en önemli etkenlerden biri haline gelmiş durumdadır.


Uygun Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kısa bir deyişle limit, bireylerin gelir durumuna ve ödeme şekline bağlı olarak değişiklik gösteren bir durumdur.  En doğru olan limit seçme yöntemi, gelir durumunuza paralel olan veya gelirinizin daha altında bir limit seçmenizdir. Unutulmamalıdır ki kredi kartlarında ki düzensiz ödemeler, kredi notunun düşmesine neden olacak ve sizi risk grubuna alarak daha sonra almak isteyebileceğiniz banka kredilerinde zorluk çıkaracaktır. Ayrıca hukuki yoldan icra vb. yollara düşmemek için limitinizi size en uygun biçimde belirlemenizi öneririz.

Limiti Arttırmak İçin Neler Yapılmalı?

Bu konuda bilinmesi gereken ilk adım, hiçbir banka sizin adınıza, talebiniz olmadan limit arttırma işlemi gerçekleştiremez. Bu nedenle bankanızdan kredi kartınızın limitini arttırmak için bir talepte bulunmanız gerekmektedir. Bankanızın telefon ve internet bankacılığı var ise, bu yollardan gerçekleştirebileceğiniz gibi birebir görüşme ile şubelerden de limit arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bankanıza limit artırımı için başvurduğunuzda sizlerden net gelirinizi belgelerle sunmanızı isteyebilir. Bankaların ortak limit uygulaması ile kredi kartınızı aldığınız ilk yıldan sonra gelirinizin 2 katı ve daha sonrası gelirinizin 4 katında ortak limite sahip olabiliyorsunuz. Bankanıza başvurduğunuz esnada, bankanız sizlerden gerekli evraklar istiyor ise öncelikli olarak gerekli olan evrakları toparlayarak bankanıza teslim etmeniz gerekmektedir. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra kredi limit artış talebiniz, 2 veya 3 gün içerisinde çoğu zamanda aynı gün içerisinde tamamlanarak sizlere geri bildirim ile sunulacaktır. Maksimum gün olarak belirlenen 3 iş günü süresinde, istediğiniz sonuç çıkmışsa, herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmadan, limit artışınız gerçekleşecektir.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ