Kredi Finans
Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi
Yazar: - 28 Ağustos 2021
142
0

Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

SGK’lı olarak çalışan erkekler askerlik borçlanması sayesinde daha erken bir şekilde emeklilik hakkından yararlanabiliyor.

Askerlik borçlanması için kredi çekebilir miyim? Kredi çekmeden önce borçlanma hesabını yapmanız gerekir. Gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra hesaplanan borcu ödeyebilmek için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Askerlik borçlanması hesabı erkek sigortalı çalışanların ödemesi gereken bir meblağdır. İlk sigorta girişi askerlikten önce olan kişiler bu borçlanma hakkından yararlanabilirsiniz.

Askerlik Borçlanması Nedir?

Askerlik borçlanması nedir? zorunlu olarak askere giden vatandaşların bu süre zarfını sigortalı olarak sayılmaları için ödedikleri meblağdır. Askerlik ya da askeri eğitimde geçen bu süre sigortaya yansıtılır. Askerlik borçlanması hesaplaması yapabilmek için askerlik hizmetinin yerine getirmek gerekiyor.

Askerlik Borçlanması Nasıl Hesaplanır?

Askerlik borçlanması hesaplanırken günlük kazancın alt ve üst sınırları belirlenir. Vatandaşların askerlik süresince günlük kazançlarının %32’sine denk gelecek şekilde borçlanma hesaplanması yapılır. Bu borçlanma, vatandaşların talep ettikleri sigorta bildirimine göre belirlenir. Borçlanma başvuruları SGK’ ya yapılır.
Askerlik Borçlanması İçin Kredi Çekmek
Askerlik borçlanmasını kredi üzerinden ödemeniz için kredi notunuzu durumu da önemlidir. Askerlik öncesinde sigortalı olan kişiler bu kredileri talep edebilir. Fakat sigorta başlangıcı askerlik sonrasındaysa borçlanma hakkından yararlanmazsınız.

Askerlik borçlanması için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kredi gelir durumunuza bağlı olarak verilir. Kredi için yapacağınız görüşmede paranın askerlik borçlanması kullanılacağının beyan edebilirsiniz. Böylece kredi verilme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Askerlik borçlanması için genel olarak devlet bankaları destek veriyor. Askerlik borçlanması erken emekli olmak amacıyla yapılan ödemelerden biri olması nedeniyle daha düşük kredilidir.

Ziraat Bankası Askerlik Borçlanması Kredisi

Ziraat Bankası SGK ile anlaşmalıdır. Gerekli şartları sağlayan sigortalılar bankadan 20.000 TL ye kadar kredi çekebilir. Bu krediler 60 ay vadelidir.

Denizbank Askerlik Borçlanması Kredisi

Denizbank askerlik borçlanması için uygun faizle tüketici kredisi veriyor. Aylık 1,09 oranından başlayan faizlerle bu krediden yararlanabilirsiniz.

Halkbank Askerlik Borçlanması Kredisi

Askerlik borçlanması için Halkbank’tan kredi alabilirsiniz. 100.000 TL üst limit üzerinden kredi talebince bulunabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ