Kredi Finans
Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır 
Yazar: - 12 Eylül 2021
26
0

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi                                              Nasıl Yapılır ?

Garanti bankası kartsız para yatırma işlemi yapmak isteyen herkes için bazı yöntemler sunmaktadır. İşlemlerinizi kart koşulu olmadan bazı bilgileri girerek tamamlayabilirsiniz.

Garanti bankası kartsız para yatırma işlemi için bankadan hazırlık amaçlı bilgi alabilirsiniz. Bilgilendirme ardından uygulamalı bir şekilde aşamaları sürdürebilirsiniz.

Bankamatikte Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi

Bankamatik- ATM’ler kullanılarak para transferi işlemini tamamlayabilirsiniz. ATM üzerinde kartsız işlem butonunu bularak işe başlayabilirsiniz. İkinci aşamada sizden bilgiler istenecektir. IBAN ve diğer bilgiler ardından gereken işlemler tamamlanır. Miktarı doğru yazarak ilerleme sağlanabilir.

İnternetten Kartsız Para Yatırma İşlemi

Kartsız para yatırma işlemi internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Dijital alanda en kolay para transfer işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bankanın kendi internet bankacılığı sayfası üzerinden bir hesap açtırmanız gerekecektir. Hemen ardından da yapılacak olan işlem giriş ve hesap bilgileridir. Hangi hesap üzerinden ve nereye

EFT Havale olacaksa bu belirlenecektir.

Dijital para yatırma işleminde hesabı tanımladığınızda yeniden para gönderme işlemlerinde anında karşınıza çıkacaktır. Kısalan ödeme süreleri FAST uygulaması ile günün her saati gerçekleşebilmektedir.

Mobil Uygulama İle Para Göndermek

Paralarınızı mobil uygulama ile transfer edebilirsiniz. Mobil Garanti bankası uygulamasını indirdikten sonra kaydınızı yaparak hesabınızdan işlemleri sürdürebilirsiniz. Mobil para transferleri en yaygın hale gelen kartsız para gönderme şekillerinden biri olmuştur.

Para Yatırma İşlemi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Para yatırma işlemleri yapılırken hangi alan kullanılarak işlem yapılacaksa bilgi gizliliğinize önem vermelisiniz.
    İnterneti açık alanda kullanılan kamusal yerlerde para işlemleri yapmamanız önerilir.
  • Kendi bankacılık şifrenizin sadece sizin belirlediğiniz ve bildiğiniz bir şifre olması gerekmektedir. Şifrenizin başkalarının eline geçme olasılığı varsa mutlaka en kısa sürede yeni bir şifre almalısınız. Rutin şifre değişim sürelerini de es geçmeden yerine getirmeniz önerilir.
  • Kartsız para yatırma işlemlerinde giriş yapılan bilgilerde hata olmamasına dikkat ediniz. Bilgi hatalarından kaynaklanan sorunlarda Garanti Bankası sorumluluk kabul etmemektedir. Diğer bankaların kartsız işlemlerinde de aynı prosedürler bazı değişikliklerle sürdürülebilir. Konuyla alakalı takıldığınız noktalarda müşteri hizmetleri telefonu yanınızda olmalıdır. 444 0 333 telefonu Garanti Müşteri Hizmetleri hattıdır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ