Kredi Finans
Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları
Yazar: - 19 Eylül 2021
20
Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları için yorumlar kapalı

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi kartını nakite çektirmek istiyorsanız sizlere sunacağımız tüyoları değerlendirebilirsiniz. Ancak bunun için bazı yöntemleri uygulamanız gerekiyor. Peki, kredi kartınızı nasıl nakite çevireceksiniz?

Kredi kartını nakite çevirme için bazı tüyolar var. Fakat kredi kartını nakite çevirme işlemi için bazı yöntemleri kullanmalısınız. Kredi kartınız da bulunan limiti paraya çevirmeden önce ne kadar komisyon aldığını araştırmalısınız. Peki, kredi kartını kullanarak hangi yöntemler ile nakite çevirebilirsiniz?

1. Nakit Avans

Kredi kartından nakit çekme işlemi için düşük faiz ve masraf karşılığında işlemlerinizi yapabilirsiniz. İlk hesap özetine kadar düşük maliyetler ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nakit işlemlerini yapmak için ATM ya da internet bankacılığı kullanabilirsiniz. Dilerseniz banka şubesine giderek de nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak nakit avans işlemi için banka sizden faizi ödemenizi isteyecektir.

2. Taksitli Nakit Avans

Nakit avans sistemine göre taksitli nakit avans sistemi daha yüksek masraf ve faiz ücreti almaktadır. Bu yüzden insanların çoğu kredi kartından nakit ihtiyacını karşılamak için nakit avansı tercih ediyor. Ancak taksitli avans da çekilen para tutarını aylara bölmek mümkün oluyor. Dolayısı ile borcunuzu daha rahat n-bir şekilde geri ödeme imkanı sunuyor. Bankaların sunduğu bu imkanı 12 taksite bölerek değerlendirebilirsiniz.

3. E-Ticaret

Çevrenizde bulunan tanıdıklarınız internet alışverişlerini sizin kartınızdan yaparak satın aldığı tutarı size nakit para olarak verebilir. Bu sayede kredi kartından nakit akışı sağlamış olursunuz. Günümüzde bazı kart kullanıcıları kredi kartı alışveriş limitinizi nakite çevirerek hem sizlerin hem de kendisinin kazançlı çıkmasını sağlıyor. Dolayısı ile nakit para ihtiyacınızı bu şekilde sağlayabileceğinizi bilmenizi istiyoruz.

4. Fatura Ödeme

Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet, ev ve kendi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılıyorsanız sizler de bu şekilde nakit akışı sağlayabilirsiniz. Bu faturaları kredi kartınızdan ödeyerek bir sonra ki hesap özetine kadar elinizde olan nakit parayı değerlendirebilirsiniz.

5. Pos Cihazını Nakite Çevirme

Çoğu işletmeler pos cihazı kullanmaktadır. Dolayısı ile tanıdığınız bir işletme aracılığı ile kredi kartınızdan istediğiniz tutarı çektirerek karşılığında nakit para alabilirsiniz. Fakat bunun için %3 oranında masraf kesintisi olmaktadır. Bunun yanı sıra fatura kesimi için de ekstra ücret kesilebilir. Bu yöntem sayesinde sizler de kredi kartını nakite dönüştürme işlemini kusursuzca sağlayabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ