Kredi Finans
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 04 Nisan 2022
11
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar için yorumlar kapalı

Bankalar, kredi vermek için gelir belgesi talep etse de çalışmayan kişiler, gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. 

Gelir belgesiz kredi başvuruları, bankada teminatı olan, kayıt işlemi olan kişiler tarafından yapılabilir. Kredi kartı almak için de gelir belgesi şart değildir. Birçok banka, gelir belgesi talep etmeden kredi kartı vermektedir. Kredi kartlarının limitleri ilk etapta düşüktür. Ancak zamanla yükseltme şansınız vardır. 

Hiçbir Şeyi Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi? 

Bankalar, kredi verecekleri kişinin geliri olmasını zorunlu tutar. Başvuru yaptığınız kredi seçeneğine göre 6 ay gibi sürelerle sigorta girişiniz olmalıdır. Sigortasız çalışan ancak geliri olduğunu ispatlayan kişiler, kredi çekme şansına sahiptir. Banka hesabında teminatı olmayan, gelir sahibi olmayan kişilere kredi verilmemektedir. 

Sigortasız Hangi Banka Kredi Verir? 

Sigortasız çalışanların kredi başvurusunda bulunması için aylık gelirlerini gösteren belgeleri, bankalarla paylaşması gerekir. Sigortasız kredi veren bankalar, gelir düzeyine göre kredi miktarı belirler. Belirlenen kredi tutarına göre sigortasız çalışanlar kredi çekebilirler. 

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar olduğu gibi gelir belgesiz kredi veren bankalar da vardır. Bu bankalardan kredi çekmeniz için banka hesabında teminatınız olmalıdır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, sigorta ve gelir belgesi talep etmeden, düşük miktarlarda kredi vermektedir. 

Geliri Olmayan Kredi Kartı Alabilir Mi? 

Bankalar, farklı limitlerle kredi kartı vermektedir. Yüksek limitli kartlar almak için gelir belgeniz olması gerekir. Aylık gelirinize göre kredi kartı limiti belirlenir. İlerleyen sürelerde kart limitini yükseltebilirsiniz. 

Bankaların bir kısmı, gelir belgesiz kredi kartı vermektedir. Öğrenciler, ev hanımları için özel olarak verilen kredi kartları mevcuttur. Aynı zamanda gelir belgesi olmayan diğer kişiler de kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ