Kredi Finans
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 06 Nisan 2022
9
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar için yorumlar kapalı

Sicili bozuk olanlara birçok banka kredi vermese de kırmızı kalem yiyenler için kredi veren bankalar da mevcuttur. 

Kırmızı kalem yiyenler için kredi almak imkansız gibi görünse de bazı bankalar, sicili bozuk olan kişilere de kredi vermektedir. Bankalara olan borcun ödenmemesi ve takibe düşmesi halinde, sicili olan kişilere kredi verilmemektedir. Kırmızı kalem yeme tabiri, bu durum için kullanılır. 

Kırmızı Kalemden Nasıl Kurtulurum? 

Bankalardan kredi çekme veya kredi kartı alma durumunda ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekir. Müşterilerin ödemelerini yapmaması halinde banka sicili bozulmaya başlar. Devam eden süreçte ödeme yapılmadıkça kişiler, kara listeye alınır. Kırmızı kalem olan bu kişiler, aynı bankadan bir daha kredi çekme şansına sahip değildir. 

Bankadan Kırmızı Kalem Yiyen Kredi Çekebilir Mi? 

Kırmızı kalem yiyen kişi, sicil kaydının düzelmesi için borçlarını kapatmalıdır. Borçların ödenmesi ardından 5 yıl sonra, kişiler kara listeden çıkarılır. Ancak bu durumda aynı bankadan kredi çekme şansları vardır. 

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar, pandemi döneminde kredi limitleri ve kredi çekme şartlarını açıklamıştı. Kırmızı kalem yiyen kişiler için genellikle devlet destekli krediler verilir. Bu kredileri, devlet bankalarından alabilirsiniz. 

Kırmızı kalem yiyenler için kredi veren bankalar, devlet bankalarıdır. Aynı zamanda bazı özel bankalar da ihtiyaç kredisi için tolerans tanımaktadır. Bankaların koşullarına göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Sicili Bozuk Olan Nasıl Kredi Çeker? 

Sicili bozuk olanların kredi çekmesi için borçlarını kapatması ve üzerinden 5 yıl geçmesi gerekmektedir. Ancak son yıllarda bankalar, kırmızı kalem yiyenler için kredi vermeye başlamıştır. Devlet bankaları ve özel bankaların sunmuş olduğu bu imkandan, şartlarını sağlamanız halinde yararlanabilirsiniz. Kredi başvuruları, şahsi olarak bankalara yapılabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ