Kredi Finans
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ** 2022 Güncel Bilgi
Yazar: - 14 Nisan 2022
6
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ** 2022 Güncel Bilgi için yorumlar kapalı

Kredi notu nasıl yükseltilir için yapılabilecek farklı işlemler mevcuttur. Ödemelerin düzenli yapılması, borçların gelirle doğru orantılı olması, bankalarla iletişime geçiyor olmanız, kredi notunun yükselmesini sağlar. Kredi notu nasıl yükseltilir hakkında bilgimizi vermiş olduk.

Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir? 

Kredi notu, bir bankadan kredi çekmeniz veya kredi kartını kullanmaya başlamanız halinde oluşur. Kredili mevduat hesabı olan kişilerin bankada yapacakları birçok işlem, notlarında değişmeye sebep olacaktır. Kredi ödemeleri normal seyreden kişilerin notları, 1-6 arasında yükselir. Eğer kara listedeyseniz, kredi notunuz ancak 2 yıla kadar yükselecektir. 

Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir? 

Kredi notu, 0’dan başlar ve 2.000’e kadar yükselebilir. Kredi notunun yükselmesini sağlayan başlıca etkenler şunlardır; 

  • Asgari yerine borcun tamamının ödenmesi,
  • Borçlarla gelirin dengeli olması, 
  • Düzenli ödeme yapılması, 
  • Fatura ödemelerinin yapılması, 
  • Bankalarla iletişim halinde olmak. 

Bu etkenlere dayanarak kredi notları, ortalama 6 ay içerisinde yükselir. Kredi notlarının güncellenme süresi, kara listeye girenler için daha uzundur. Bankalardan kredi çekmek için kredi notu öğrenme talebinde bulunabilirsiniz. Krediler, kredi notlarına bakılarak verilmektedir. 

Kredi notu, 0 ile 1099 arasında olan kişilere genellikle kredi verilmez. 1500 ile 1900 arasında olan kişiler için kredi verilir. Eğer kredi notunuz başvuru için yeterli değilse, kredi notu yükseltme işlemlerini düzenli olarak yapabilir, notunuzu yükseltebilirsiniz. 

Az Riskliye Kredi Çıkar Mı? 

Az riskli olarak adlandırılan grup, kredi notu 1100 ile 1499 olan kişilerdir. Bu kişiler için birçok banka kredi verir. Ancak düşük krediler verildiği için kredi notu yükseltme işlemleri ardından başvuru yapabilirsiniz. Kredi notu yüksek olan kişilere, daha yüksek krediler çıkmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ