Kredi Finans
İhtiyaç Kredisi Çekerken Gerekli Evraklar
Yazar: - 20 Nisan 2022
5
İhtiyaç Kredisi Çekerken Gerekli Evraklar için yorumlar kapalı

İhtiyaç kredisi için gerekli evraklar, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve gelir belgesi gibi belgelerden oluşmaktadır. 

İhtiyaç kredisi için gerekli evraklar arasında gelir belgesi, kimlik gibi belgeler vardır. Bankalar, başvuru işlemleri öncesinde gereken belgeler hakkında bilgileri tarafınıza iletecektir. Başvuru şartlarını sağlıyorsanız, istenen evraklarla birlikte bankalara müracaat edebilirsiniz. 

Kredi Çekerken Hangi Belgeler İsteniyor? 

Bankalardan kredi çekmek için teslim edilmesi gereken belgeler vardır. İhtiyaç kredisi için istenen belgelerle, kredi başvurularında istenen belgeler farklılık gösterebilir. Bu nedenle bankalardan alacağınız kredi için yapılan açıklamaları dikkate almalısınız. Başvuru için istenen belgeler şunlardır; 

  • Nüfus cüzdanı veya pasaport
  • İkametgah belgesi veya son 3 aya ait bir fatura 
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu 

Bankaların Kredi Verme Kriterleri Nelerdir? 

Bankalar, kredi başvurusu için belirli şartların sağlanmasını talep eder. Kredi verme şartları genellikle kredi notları ve gelire dayanmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin sicillerinin temiz olması önemlidir. 

İhtiyaç kredisi, geliri 5.000 TL altında olan, asgari ücretle çalışan, emekli olan kişiler için verilen bir kredidir. Düşük gelirlilere özel verilen bu krediye, gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi için gerekli evraklar; gelir belgesi, kimlik fotokopisi, ikametgah adresi belgeleridir. 

Kredi için gerekli evraklar, başvuru aşamasında müşterilerle paylaşılır. Bankaların talep ettiği evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli belgelerle birlikte bankalara müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz. 

İhtiyaç Kredisi Kimler Alabilir? 

İhtiyaç kredisi, bankaların düşük gelirli kişiler için düzenlemiş olduğu, düşük miktarlarla alınabilen kredilerdir. Asgari ücretli, emekli ve hane geliri 5.000 TL altında olanlar, başvuru yapabilir. İhtiyaç kredisi için gerekli evraklar olan gelir belgesi, kimlik fotokopisi gibi belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Başvurular, şahsi olarak bankalara yapılabileceği gibi internet üzerinden de yapılabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ