Kredi Finans
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Yazar: - 09 Mayıs 2022
3
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar için yorumlar kapalı

Bankalarla insanların ilişkileri artarak devam etmekte, bankadan kredi çekip bir başka bankadan diğerini borç kapatma kredisi ile ödemeye çalışılıyor.

Borç kapatma kredisi geçmiş yıllardan itibaren çeşitli bankalardan çeşitli tutarlarda çekilmiş birçok kredinin öderken yaşanan karışıklıkları dağınıklığı ortadan kaldırarak mevcut bütün borçların anaparaları tutarında bir kredi çekilmesidir. 

Bu yöntemle tek bir ödeme gününde tek bir muhatap bankaya ödeme yapılarak eğer kredi vadesi de uzatılırsa aylık ödeme tutarının da düşmesi sebebiyle birçok avantajı sayılabilir.

 

Her Banka Borç Kapatma Kredisi Verir?

 

Bankalar ister kendi kredi müşterilerinin olsun ister de farklı bankalardan kredi çekmiş müşteriler olsun kurumsal politikalarına göre, müşterinin kredi notuna, gelir durumuna göre müşterilere nefes olan bir borç kapatma bankası rolüne soyunabilirler. Borçlu kişiler aylık ödemeleri artmış, birçok bankaya az az ama toplanınca ödemesi yükselmiş tutarlarda ödenmeye çalışılan taksitler sebebiyle borç kapatma kredisi arayışına girerler.

Her banka bazı şartların sağlanması durumunda insanların bankalara biriken dağınık kredi borçlarını yapılandırmak, diğer bankalarda kendi bankalarına gelecek gelirleri düşünerek talep edenleri geri çevirmek istemeyeceklerdir. Bazı bankalar yalnızca diğer bankalardaki kredilerin kapatılması için kredi vermeyi seçse de özellikle devlet bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası kamu yararı gözetip her gelen kredi borcu kapatması talebini olumlu yanıtlamaktadır. 

Borçlarını kapatmak ve yeniden yapılandırıp ödemelerini düzene sokan kişilerin faydalandığı bu yöntemden Borç kapatma kredisi veren bankalar da yeniden hesaplanıp vadesi uzayan bu kredilerden karlarını yükselterek kazanç sağlamış olurlar. Borç kapatma kredisi borçların sadece yeniden yapılandırılıp vadesi uzatılarak kısa vadede aylık ödemelerin azaltılarak nefes alınmasına katkı verir. Uzun vadede gelire göre harcama yapılıp vadesi uzatılan bu kredilerin tamamen ödenip borçsuz bir hayat biçimi daha stressiz günler demektir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ