Kredi Finans
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
Yazar: - 19 Mayıs 2022
2
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri için yorumlar kapalı

Bankalardan kredi kullanabilmek için tüm bankaların görebildiği bir sistemde kredi notu denilen bir belirleyici bir kriter bulunmaktadır.

Kredi notu ne kadar yüksek olursa bankalardan kredi almak o kadar kolay olur ve kullanılacak kredinin faiz oranı da yine kredi notunun yüksekliği ile doğrudan ilgili olabilmektedir. Bankalar ile ilgisi olan herkesin kredi notunun düşüklüğüne ya da yüksekliğine dikkat edip hangi durumlarda bu kriterin puanlamasının değiştiğini bilmesinde fayda olacaktır. Kredi notu yükseltmenin de bazı tekniklerini sizlerle paylaşmak isteriz.

 

Kredi Notu Yükseltme 

Buğday eken bir çiftçi tarlasındaki buğdayların verimini artırmak için şartları kendisi belirler. Bankalar da kendileri ile çalışan müşterilerinin verimli birer kazanç kapısı olması için bazı şartları belirleyip kredilere dair kuralları ve kriterleri bir standarda bağlamışlardır. 

Kredi notu da standardın başında gelmektedir. Kredi notu yükseltme bankalarla aranın iyi tutulmasıyla eşdeğerdir. Bankalara kredi borçlarını zamanında ödüyor, bankaların sunduğu ürünlere rağbet gösteriyor, ek hesap kullanıp kredi kartı borcunu aksatmıyorsanız kredi notu bir hayli yüksek bir müşterisiniz demektir.

 

Kredi Notu Kaçsa İyidir?

Kredi kullanırken en önemli kriterlerin başında gelen kredi notu puanının hangi aralıklarda nasıl sonuçları olacağını açıklamak da faydalı alacaktır. Genellikle sıfır ile bin 900 puan aralığında belirlenmiş kredi notu puan aralıkları vardır. Kredi notu kaçsa iyidir peki? 

Kredi notu puanınız bin 700 ile bin 900 puan arasında ise en tercih edilen kredi müşterisi sizsinizdir. Kredi notu puanınız bin 500 ile bin 700 puan arasında ise fena olmayan bir durumunuz ve kredinizin onaylanma ihtimaliniz yüksektir. Bin ile bin 500 puan aralığı acaba onaylanır mı onaylanmaz mı diye endişe duyduğunuz kısımdır. Kredi notu eğer bin puandan az ise bankalar size güvenilmez müşteri gözüyle bakıp kredi vermek istemeyeceklerdir. Umarız kredi notunuz yüksek ve dilediğinizde kredi kullanabilir durumdasınızdır.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ